Spolu pre šport, Tlačová správa

#spoluprešport

 

týmto otvoreným listom sa my, športový fankluby Fans Koňare, pripájame k iniciatíve hráčov a športových klubov. Vaše rozhodnutie v súvislosti s rovnakými pravidlami pre očkovaných a neočkovaných považujeme za vrchol nespravodlivosti, neférovosti a absolútnej nekorektnosti. V programovom vyhlásení, pod ktorým sú podpísaný takmer všetci poslanci, bojujete za spravodlivosť a nastavujete isté pravidlá a podmienky, ktoré označujete za „lístok na slobodu“. Následne však tieto pravidlá sami porušujete. Vieme predsa, že pre zdravotnícky systém sú najväčšou záťažou nezaočkovaní občania a nie tí, ktorí sa prispôsobili a dnes sú plne zaočkovanými osobami.

Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby sme povzbudili členov nášho fanklubu v očkovaní. Verili sme predstaviteľom štátu, že vďaka tomuto opatreniu budeme môcť aj naďalej podporovať naše kluby na tribúnach. Hoci sme splnili Vaše podmienky k „slobode“, sme perzekvovaní rovnako, ako tí, ktorí sa k očkovaniu postavili ľahostajne. Navyše, Vaše pravidlá nedávajú logiku. Vysvetlite nám, prosím, aký je rozdiel medzi jedným človekom na 15m2 v obchodnom centre, kostole a na štadióne? Vzdialenosti sú rovnaké, a predsa k opatreniam na týchto miestach pristupujete rôzne.

Tak sa Vás pýtame – čo bude ďalej? Čo nám ešte sľúbite a nedodržíte?

Ako môžeme mať dôveru v tento štát a systém? A akú váhu má slovo najvyšších predstaviteľov nášho štátu? 

Touto cestou Vás žiadame o zvolanie konzília odborníkov, aby ste spoločne našli riešenie pre vstup fanúšikov na štadióny v režime OP. Samozrejme, s prihliadnutím na kapacitu jednotlivých štadiónov.

Uvedomujeme si vážnosť situácie a sme pripravení konať v súčinnosti s prísnymi opatreniami. Jednotlivé  nariadenia budeme dodržiavať v plnej miere. Sme ochotní akceptovať a svojim spôsobom i strpieť dané obmedzenia, len aby sme našim fanúšikom zabezpečili na tribúnach maximálnu mieru bezpečia.

Vážený predstavitelia štátu, chceme veriť, že v tejto krajine sú hlasy desiatok tisíc športových nadšencov rovnako dôležité, ako boli hlasy Vašich voličov, vďaka ktorým ste sa dostali na pozície, z ktorej dnes môžete rozhodovať o osude tohto štátu. Veríme, že sa k našej žiadosti nepostavíte ľahostajne. Veď ako sa hovorí, kde je vôľa, tam je i cesta. 

Poďme teda nájsť spoločnú cestu!

V Prešove, 22.11.2021

Pridaj komentár